Life is better without
Life is better withoutLife is better withoutLife is better withoutLife is better withoutLife is better without
  • Home
  • Coaching aanbod
    • Individuele Eetstoornis Coaching
    • Wachtlijst overbrugging
    • Online training
  • Over Daphne
  • Gratis
    • PODCAST
    • BLOG
    • GRATIS E-BOOK
    • BOEKENTIPS
  • Contact
  • Home
  • Coaching aanbod
    • Individuele Eetstoornis Coaching
    • Wachtlijst overbrugging
    • Online training
  • Over Daphne
  • Gratis
    • PODCAST
    • BLOG
    • GRATIS E-BOOK
    • BOEKENTIPS
  • Contact

Hoe erken je je eetstoornis? En waarom dat belangrijk is.

24 augustus 2021 Daphne
Alle
eetstoornis herstellen mindset zelfliefde zelfontwikkeling zelfzorg
Erken je eetstoornis - you are important

Waarschijnlijk weet jij van jezelf of je een eetstoornis hebt of niet. Dus erken je hem.

Er zit echter een verschil tussen “erkennen van je eetstoornis” en “erkennen van de ernst van je eetstoornis”.

 

Het belang van die laatste is dat jij jouw situatie serieus neemt.

 

Dat je niet verzandt in:

“Bij mij is het niet zo erg.”

“Anderen hebben veel meer recht van spreken.”

“Bij mij zie je er niets van, dus ik heb minder recht van spreken.”

“Ik kan nog best functioneren, dus ik moet niet zo piepen.”

“Ik heb geen ondergewicht dus het zal wel niet zo erg zijn.”

 

Wanneer je dit soort gedachtes hebt, roep heel hard “STOP” en spreek jezelf toe.

Op het moment dat jij niet erkent hoe serieus jouw situatie is gaat het namelijk veel langer duren voordat je écht helemaal kan herstellen.

En ik kan het weten 😉

 

Het heeft bij mij ook heel lang geduurd. Ik wist dat ik een eetstoornis had, maar ik verzandde in bovenstaande gedachtes. Pas na lange tijd durfde ik mijn eetstoornis op een realistische manier te bekijken. Zonder hard oordeel naar mezelf toe, maar juist mét compassie en zelfliefde.

 

Door op deze manier terug te kijken op mijn leven met een eetstoornis kon ik inzien dat leven op die manier niet écht leven is. Ja ik had een baan, geen extreem ondergewicht, nog een sociaal leven, maar alles was doordrenkt door mijn eetstoornis. Heel weinig zelfliefde, amper zelfvertrouwen, altijd bezig met eten/niet eten/eetbuien/compenseren etc. En heel veel schaamte en eenzaamheid.

 

Ik had geen idee wie ik was, wat ik wilde en wat ik in godsnaam op deze wereld kwam doen. Het enige waar ik mij aan vasthield was, ik moet niet te veel opvallen, aardig gevonden worden (lees: people pleaser) en mijn werk zo goed mogelijk doen (lees: perfectionisme).

 

En ja zo mag jij ook naar jouw situatie kijken. Realistisch, rauw, eerlijk en met respect voor wat het is. En als je dan kan inzien dat dát niet het leven is wat je wilt kan je de ernst van jouw eetstoornis en de situatie waarin jij zit écht gaan erkennen en vervolgens enorme stappen gaan zetten. Omdat je weet wat je niet meer wilt!

 

En houd goed in gedachte dat jouw situatie totaal los staat van een situatie van iemand anders. Als jij voelt dat jouw leven niet is wat het moet zijn, is dat meer dan genoeg om voor jezelf op te komen en hulp te vragen.

 

Moet je nou wachten met hulp vragen tot je jouw eetstoornis helemaal erkent?

 

NEE!

 

Ook door al eerder die stap te nemen naar hulp zet je verandering in gang. Zorg alleen dat je goed terug blijft kijken naar je situatie en naar wat je niet meer wilt. Gun jezelf meer!

 

Zodra jij je beter gaat voelen over jezelf, profiteer niet alleen jij ervan, maar ook je hele omgeving.

 

Doe je het toch ook nog een beetje voor een ander 😉

 

Voel je nou na het lezen van dit blog dat je ook die stap wilt nemen?
Klik dan op de knop hieronder voor het coaching aanbod.

Ja! Ik gun mezelf meer!

Foto door George Pagan III op Unsplash

Related posts:

Mijn leven met een eetstoornis in sneltreinvaart
Herstellen van een eetstoornis, wat houdt dit precies in?
Wat er écht nodig is om te herstellen van een eetstoornis
Wat is de verborgen oorzaak van jouw eetstoornis? Wat ga jij uit de weg?
Vorige Mindfuck: waarom iets stom vinden je veel kan brengen.
Volgende Wat is de zin van het leven?
  • Welkom op mijn blog!

    Daphne - eetstoornis coach
    Hi, ik ben Daphne

    In dit blog over het herstellen van een eetstoornis en depressieve gevoelens deel ik tips en inspiratie met je. Als ervaringsdeskundige weet ik heel goed hoe het kan zijn, maar ik weet inmiddels ook hoe het kan worden. En daar wil ik jou heel graag bij helpen. Ik deel dan ook de dingen die mij hebben geholpen, dingen die mij nog steeds helpen en alle inzichten die ik op het gebied van herstellen, zelfliefde en het masteren van jouw mindset heb mogen inzien.

    Liever luisteren dan lezen? Hier vind je mijn podcasts.

    Wil je ergens op reageren of heb je een vraag? Weet dat je mij altijd een mailtje mag sturen of een DM via instagram.

  • Instagram

    Jouw verleden voorspelt niet jouw toekomst. Allee Jouw verleden voorspelt niet jouw toekomst.

Alleen wat jij in het hier en nu besluit en gelooft draagt daar aan bij.

Durf jij te dromen over jouw leven zonder eetstoornis? 🤎
    Het is zover...de 100e aflevering van de Life Is B Het is zover...de 100e aflevering van de Life Is Better Without podcast staat online.

Ongelofelijk blij dat ik een jaar geleden in maart de podcast ben gestart. 

Iedereen die luistert: HEEL VEEL DANK!! ❤❤❤

PS. Je vindt de podcast via link in bio en op Spotify, iTunes en Soundcloud

#eetstoornisherstel #eetstoornis #eetstoornisvrij #eetstoornispodcast #zelfontwikkeling #zelfliefde #alchemist #paulcoehlo
    𝙒𝙖𝙩 𝙙𝙤𝙚 𝙞𝙠 𝙣𝙤𝙪 𝙚𝙞𝙜𝙚𝙣𝙡𝙞𝙟𝙠?

Ondanks dat ík denk dat op mijn voorhoofd staat dat ik coach ben voor vrouwen met een eetstoornis krijg ik toch nog vaak de vraag; maar wat bied je nou precies aan?

Daarom, de schaamte voorbij, hier een post helemaal gericht op wat ik nou eigenlijk te bieden heb 😄

Je leest het natuurlijk in de carrousel maar hieronder ook nog in een notendop:

𝑳𝒊𝒇𝒆 𝒊𝒔 𝒃𝒆𝒕𝒕𝒆𝒓 𝒘𝒊𝒕𝒉𝒐𝒖𝒕 𝒑𝒐𝒅𝒄𝒂𝒔𝒕 (gratis op Spotify, iTunes en Soundcloud)

𝑬-𝒃𝒐𝒐𝒌 𝑷𝒐𝒔𝒊𝒕𝒊𝒆𝒇 𝒉𝒆𝒓𝒔𝒕𝒆𝒍𝒍𝒆𝒏 - 10 tips om het avontuur aan te gaan richting een eetstoornisvrij leven (gratis aan te vragen via link in bio)

𝑰𝒏𝒅𝒊𝒗𝒊𝒅𝒖𝒆𝒍𝒆 𝒆𝒆𝒕𝒔𝒕𝒐𝒐𝒓𝒏𝒊𝒔 𝒄𝒐𝒂𝒄𝒉𝒊𝒏𝒈 (3 pakketten)
of
𝑾𝒂𝒄𝒉𝒕𝒍𝒊𝒋𝒔𝒕𝒐𝒗𝒆𝒓𝒃𝒓𝒖𝒈𝒈𝒊𝒏𝒈 voor als je op zo'n ellendige wachtlijst bent beland. (2 pakketten)

Wanneer ben ik nou dé coach voor jou? Dat kan jij het beste zeggen 😉
Daarom zou ik altijd mijn podcast aanraden zodat je op die manier al kennis met mij maakt. Voel je daar een connectie met mij? Voel je je daar al gesteund? Dan is dat het teken dat je tijdens de coachsessies met mij nog veel dieper gaat en enorme stappen gaat zetten in jouw herstel.

Heb je vragen stel ze hieronder of natuurlijk in DM!

#eetstoornis #eetstoornisvrij #eetstoorniscoach #boulimia #anorexia #zelfontwikkeling #eetstoornisbehandeling #eetbuienstoornis #zelfliefde #mindset #bingeeating #ikzoekeencoach #eetstoornistherapeut #eetstoornistherapie #geenwachtlijst #onlinetherpaie
    𝗪𝗮𝗮𝗿𝗼𝗺 𝗷𝗶𝗷 𝗺𝗮𝗮 𝗪𝗮𝗮𝗿𝗼𝗺 𝗷𝗶𝗷 𝗺𝗮𝗮𝗿 𝗻𝗶𝗲𝘁 𝗱𝗲 𝘃𝗿𝗶𝗷𝗵𝗲𝗶𝗱 𝗶𝗻 𝗵𝗲𝘁 𝗹𝗲𝘃𝗲𝗻 𝗸𝗮𝗻 𝘃𝗶𝗻𝗱𝗲𝗻?

→ Je wil koste wat kost je eigen gedachtes geloven.
→ Je houdt angstvallig vast aan "bewijzen" uit het verleden.
→ Je denk bij alles; "Ja, maar......."
→ En ook; "Pas als ik......dan......."

En als je nu (een beetje) woede op voelt komen, of wat irritatie, dan zit je goed 😉

Dat wil namelijk zeggen dat je jezelf in één (of meerdere) van deze redenen herkent. 

En waarschijnlijk schreeuwt er nu heel hard een stem in je dat je het hier niet mee eens bent. Dat dit écht niet de reden is dat je nu geen vrijheid ervaart.

En daar zit 'm dan ook meteen de crux. 𝗝𝗲 𝘄𝗶𝗹𝘁 𝗻𝗮𝗺𝗲𝗹𝗶𝗷𝗸 𝗴𝗲𝗹𝗶𝗷𝗸 𝗵𝗲𝗯𝗯𝗲𝗻. 

De redenen die ik benoem worden namelijk 9 van de 10 keer gebruikt om een ander ervan te overtuigen van dat wat jij zegt waar is. Dat je er niks aan kan doen dat je die stappen richting vrijheid niet durft te nemen omdat......

Liever je gelijk hebben dan jezelf openstellen voor nieuwe mogelijkheden.

Voelt dit pijnlijk? Wil je nu liever stoppen met lezen?

Begrijp ik helemaal.
Vroeger zat ik nl. ook op die plek.

En ja ik wilde me wel vrij voelen, ik wilde wel verandering, MAAR voor mij was dat echt moeilijker. Ik moest toch echt eerst dit voordat ik.... Ik was ook gewoon nergens goed in. Ik was ook gewoon lelijk....etc.etc. 

Wat mij heeft geholpen om tóch meer richting vrijheid te bewegen?
👇
Mijn gelijk loslaten.

Het diende me namelijk niet.

Want wás wat ik dacht überhaupt waar?

Of wilde ik er graag aan vasthouden omdat het me zekerheid en veiligheid bracht?

Een zekerheid en veiligheid die mij gevangen hield en niet liet groeien.

Pas toen ik mijn overtuigingen over mezelf en de wereld langzaam los(ser) ging laten onstond er ruimte voor nieuwe inzichten. 

Ik hoef niet meer zo nodig iemand te overtuigen van mijn gelijk en beweegredenen. 

Ik geloof nu in mezelf zonder mezelf ermee in de weg te zitten.

Dus stel jezelf ook de vraag: 

𝗗𝗼 𝘆𝗼𝘂 𝘄𝗮𝗻𝘁 𝘁𝗼 𝗯𝗲 𝗿𝗶𝗴𝗵𝘁?
𝗢𝗿 𝗱𝗼 𝘆𝗼𝘂 𝘄𝗮𝗻𝘁 𝘁𝗼 𝗯𝗲 𝗳𝗿𝗲𝗲?

Wil je hier wat meer over horen? Luister dan podcast #098 

#byronkatie #zelfontwikkeling #eetstoornisherstel
    Ik zit in kleermakerszit op mijn bed, de wekker va Ik zit in kleermakerszit op mijn bed, de wekker van mijn telefoon staat op 20 min en ligt naast me. Klaar voor een heerlijke meditatie sessie....

...let’s go!

Nu ga ik het écht volhouden.

Ik doe m’n ogen dicht en….hoppa daar is de eerste gedachte al.

Oh en nog één. En nog één. 

Sjesus hoe lang zit ik hier al?

Heb ik de wekker wel goed gezet?

Straks zit ik hier na een half uur nog terwijl de wekker niet is afgegaan.

Misschien moet ik even m’n telefoon checken.

Gewoon voor de zekerheid.

Nee niet doen. Ik kan dit.

Oohmmmm……

Sjit zeg dit zou toch relaxed moeten zijn?

Ik krijg pijn in m’n rug.

Oh ik moet niet vergeten dat mailtje nog te sturen.

En auw nu slaapt m’n voet ook nog.

Oohmmmm…..

Mijn gedachtes zijn als wolkjes die langs vliegen.

Waarom blijven die wolkjes in rondjes vliegen?

Waarom kan ik dit niet?

Okee ik ga weer focussen op m’n ademhaling.

Pffff duurtlang dit…..

Ok f*ck it ik ga kijken of de wekker niet allang had moeten gaan.

*checkt telefoon*

Shiiiiiiittttt 4 minuten voorbij……DIT LUKT MIJ NOOIT!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Dit is zo’n beetje hoe mijn eerste meditatie ervaringen eruit zagen.
Herkenbaar? 😅

Inmiddels heb ik echter de smaak te pakken en ben ik (meestal) fan!

𝗛𝗲𝘁 𝗵𝗲𝗹𝗽𝘁 𝗺𝗲 𝘇𝗼 𝗲𝗻𝗼𝗿𝗺 𝗼𝗺 𝗿𝘂𝘀𝘁 𝘁𝗲 𝗯𝗿𝗲𝗻𝗴𝗲𝗻 𝗶𝗻 𝗺𝗶𝗷𝗻 𝗵𝗼𝗼𝗳𝗱. 𝗠𝗶𝗷𝗻 (𝗻𝗲𝗴𝗮𝘁𝗶𝗲𝘃𝗲) 𝗴𝗲𝗱𝗮𝗰𝗵𝘁𝗲𝗻 𝘁𝗲 𝗹𝗮𝘁𝗲𝗻 𝘃𝗼𝗼𝗿 𝘄𝗮𝘁 𝘇𝗲 𝘇𝗶𝗷𝗻 𝗲𝗻 𝗺𝗶𝗷𝗻 𝗳𝗼𝗰𝘂𝘀 𝘁𝗲 𝗯𝗿𝗲𝗻𝗴𝗲𝗻 𝗻𝗮𝗮𝗿 𝘄𝗮𝘁 𝗺𝗶𝗷 𝘄𝗲𝗹 𝗵𝗲𝗹𝗽𝘁.

Over wat het voor me doet en wat mij heeft geholpen om 𝘵𝘩𝘦 𝘩𝘢𝘯𝘨 𝘰𝘧 𝘪𝘵 te krijgen, heb ik een podcast opgenomen. Dus als jij al langer denkt; zou mediteren wat voor mij zijn? Kan het mij helpen? Dan is deze aflevering zeker de moeite waard om te luisteren. 

𝗟𝗶𝗳𝗲 𝗶𝘀 𝗯𝗲𝘁𝘁𝗲𝗿 𝘄𝗶𝘁𝗵𝗼𝘂𝘁 - 𝗮𝗳𝗹𝗲𝘃𝗲𝗿𝗶𝗻𝗴 #𝟬𝟵𝟳
Te beluisteren via Spotify, iTunes en Soundcloud (link in bio)

Ⓝⓐⓜⓐⓢⓣⓔ

#mediteren #meditatie #eetstoornishulp #eetstoornisvrij #eetstoornispodcast #zelfontwikkeling #mindset
    𝗢𝗸 𝗱𝗶𝘁 𝘇𝗮𝗴 𝗶𝗸 𝗻𝗶𝗲𝘁 𝗮𝗮𝗻𝗸𝗼𝗺𝗲𝗻....en ik heb getwijfeld of ik hier wel een podcast over op wilde nemen. Want dat kan toch niet als coach zijnde?

Ik realiseer me echter heel goed dat het niet om mij gaat. Nee, het gaat erom dat ik iemand anders hier misschien mee kan helpen. En daarom deel ik het toch. 

𝗠𝗶𝗷𝗻 𝘁𝗲𝗿𝘂𝗴𝘃𝗮𝗹.

Ineens was het daar weer, die ongelofelijke onrust. Onrust verpakt in de vorm van 𝗵𝗲𝘁-𝗸𝗮𝗻-𝗺𝗲-𝗮𝗹𝗹𝗲𝗺𝗮𝗮𝗹-𝗻𝗶𝗸𝘀-𝗺𝗲𝗲𝗿-𝘀𝗰𝗵𝗲𝗹𝗲𝗻-𝗶𝗸-𝗺𝗼́𝗲𝘁-𝗲𝗲𝗻-𝗲𝗲𝘁𝗯𝘂𝗶-𝗵𝗲𝗯𝗯𝗲𝗻....𝗡𝗨!

Vroeger werd ik meerdere keren per week overmand door dit gevoel. Soms zelfs meerdere keren per dag. Het gevoel in de greep te zijn van de eetstoornis en er niks tegen te kunnen doen. 

𝗡𝘂 𝘄𝗮𝘀 𝗶𝗸 𝗲𝗰𝗵𝘁𝗲𝗿 𝗵𝘆𝗽𝗲𝗿 𝗯𝗲𝘄𝘂𝘀𝘁 𝘃𝗮𝗻 𝗵𝗲𝘁 𝗳𝗲𝗶𝘁 𝗱𝗮𝘁 𝗱𝗲 𝗲𝗲𝘁𝗯𝘂𝗶 𝗲𝗿𝗮𝗮𝗻 𝘀𝘁𝗼𝗻𝗱 𝘁𝗲 𝗸𝗼𝗺𝗲𝗻.

Super irritant....want door dat bewustzijn realiseerde ik me; ik wil dit niet. Terwijl alles in me zei; dit móet gebeuren.

Na wat discussies in mijn hoofd besloot ik dat ik het écht niet meer wilde. Niet weer alles eten om maar boven de wc te kunnen hangen. Al die energie verspillen aan het kotsen, balen en schamen.

𝗘𝗻 𝗱𝗼𝗼𝗿 𝗵𝗲𝗲𝗹 𝗱𝘂𝗶𝗱𝗲𝗹𝗶𝗷𝗸 𝘁𝗲 𝗵𝗲𝗯𝗯𝗲𝗻 𝘄𝗮𝘁 𝗶𝗸 𝗲́𝗰𝗵𝘁 𝗻𝗶𝗲𝘁 𝗺𝗲𝗲𝗿 𝘄𝗶𝗹𝗱𝗲, 𝗸𝗼𝗻 𝗶𝗸 𝗺𝗲𝘇𝗲𝗹𝗳 𝗲𝗿 𝘁𝗼𝗲 𝘇𝗲𝘁𝘁𝗲𝗻 𝗼𝗺 𝗵𝗲𝘁 𝗻𝗮𝗿𝗲 𝗼𝗻𝗿𝘂𝘀𝘁 𝗴𝗲𝘃𝗼𝗲𝗹 𝗮𝗮𝗻 𝘁𝗲 𝗸𝗶𝗷𝗸𝗲𝗻. 𝗘𝗻 𝗱𝗶𝘁 𝘄𝗲𝗿𝗸𝘁𝗲! 

Ik was er zelf verbaasd over. 

𝗛𝗲𝘁 𝗴𝗲𝘃𝗼𝗲𝗹 𝘃𝗲𝗿𝗱𝘄𝗲𝗲𝗻, 𝗷𝘂𝗶𝘀𝘁 𝗱𝗼𝗼𝗿 𝗵𝗲𝘁 𝗮𝗮𝗻 𝘁𝗲 𝗸𝗶𝗷𝗸𝗲𝗻.

In podcast #96 vertel ik je precies hoe ik dit heb gedaan in de hoop dat jij er ook wat aan hebt. Al is het maar dat het je vertrouwen geeft dat het mogelijk is. 

Want zoals ik in de podcast intro ook zeg; Als ik het kan, kan jij het ook!

Zo dat is eruit. Ik ben in ieder geval een echte ervaringsdeskundige 😉

ps. Wil je luisteren? Life is better without podcast afl. 96 op Spotify, iTunes en Soundcloud (of via link in bio)

foto: @melscreativeagency 

#eetbui #eetstoornis #eetstoornisherstel #terugval #boulimia #bingeeating #zelfliefde
    Volg je me al op instagram?
  • E-book Positief Herstellen - 10 tips om het avontuur aan te gaan richting een eetstoornisvrij leven
  • Gratis e-book

  • Laatste blogposts

    • Mediteren brengt rust in je hoofd…maar hoe dan?
    • Eetstoornis hulp zonder wachtlijst? Het kan!
    • Eetstoornis vs controle – hoe zit dit?
  • Vraag gratis aan: E-book: 10 tips om het avontuur aan te gaan richting een eetstoornisvrij leven.

    Algemene voorwaarden

    © Daphne Holthuizen – Life is better without – 2021-2022

  • Archieven

    • juni 2022
    • maart 2022
    • februari 2022
    • januari 2022
    • december 2021
    • oktober 2021
    • september 2021
    • augustus 2021
    • juli 2021
    • juni 2021
    • mei 2021
    • april 2021
    • maart 2021
  • Categorieën

    • Alle
  • Meta

    • Inloggen
    • Berichten feed
    • Reacties feed
    • WordPress.org
Life is better without
  • Home
  • Coaching aanbod
    • Individuele Eetstoornis Coaching
    • Wachtlijst overbrugging
    • Online training
  • Over Daphne
  • Gratis
    • PODCAST
    • BLOG
    • GRATIS E-BOOK
    • BOEKENTIPS
  • Contact

© Daphne Holthuizen – Life is better without – 2021-2022

Terug naar boven
This site uses cookies. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies.
OK Meer info